Пам'ятка

щодо запобігання дитячого травматизму у побуті



Побутовий травматизм- це ушкодження, які діти отримали вдома: у квартирі, у дворі чи в саду. Ушкодження при цьому найрізноманітніші, але найнебезпечніші з них - це опіки полум’ям, хімічними речовинами і падіння з висоти.
Запобігання побутового травматизму:
- постійна турбота дорослих про безпеку дітей вдома;
- батьки систематично повинні виховувати в дітях обачливість і обережність, особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами;
- потрібно застерігати дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах.

Разом з тим батьки ні в якому разі не повинні забороняти дітям гратися в рухливі ігри, сковувати їх безперервними заборонами та обмеженнями: все потрібно робити помірковано, щоб не образити і не принизити дитину.

Надзвичайно небезпечно кататись дітям на велосипедах, мопедах, моторолерах, скутерах, якщо вони не склали відповідних екзаменів на право водіння. Дорослим ні на мить не можна забувати, що діти схильні наслідувати їх.
Вуличний травматизмза своїм характером дуже подібний до побутового. Це ушкодження, яких зазнають на вулиці.

Серед смертності від травматизму утоплення займає одне з перших місць. Це може статися як влітку, так і взимку. Головною причиною утоплення є невміння плавати, незнання особливостей водойм, при стрибках у воду велику небезпеку приносять підводні скелі, каміння. Взимку діти тонуть, провалюючись під лід при катанні на ковзанах, або переходячи через водоймища.

Варто пам’ятати, щоосновними умовами безпеки є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;

- навчання дорослих і дітей плаванню;

- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Найтяжчим, з найбільшим процентом смертності, є травматизм, отриманий від автомашин, автобусів, поїздів та інших видів транспорту. І знову ж таки головними причинами є бездоглядність дітей на вулиці, коли вони перебувають на вулиці, а також у години дозвілля. А призводять до цього - незнання дітьми правил вуличного руху, порушення правил користування транспортом.

Для профілактики дорожньо-транспортного травматизму, необхідно:

- скласти відповідні екзамени на право водіння транспортними засобами, щоб кататись на мопедах та моторолерах;

- вчити правила дорожнього руху;

- ходити тільки по тротуарах з правого боку, звертати увагу на сигнал «Бережись автомобіля». У тих місцях, де нема тротуарів, іти слід по лівому боці вулиці назустріч транспорту;

- переходити вулицю тільки на пішохідному переході або біля світлофора.

Батьки повинні контролювати вільний час своєї дитини, а саме прогулянки ввечері.

Основне правило для батьків:дитина повинна відчувати любов та увагу оточуючих, бути під пильним контролем!

4D3D49FC-2E82-4D84-A07D-AB2D5E0E682D.jpeg98D2047F-25A2-45EE-802B-8DA7C6FDB62B.jpegF0A766E2-CA95-41D3-830E-6B2B583026C2.jpegF0A766E2-CA95-41D3-830E-6B2B583026C2.jpeg2CAC802E-0D0C-4FE3-89A0-5D68260B7D1A.jpegF0A766E2-CA95-41D3-830E-6B2B583026C2.jpeg
Кiлькiсть переглядiв: 557

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.