Правила поведінки здобувачів освіти


ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.Учень приходить в заклад за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.Не можна приносити на територію закладу з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти із закладу та її території в урочний час.
У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
Учень закладу повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
Поза закладом учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я закладу.
Учні бережуть майно закладу, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу.
До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації нвк.
Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у закладі та за її межами.
Не дозволяється жувати гумку, учні можуть користуватися на уроках гаджетами лише для навчання.
Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний давати щоденник.
Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

ПОВЕДІНКА НА УРОКАХУчні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.
Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.
Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні під час уроку.
Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас.
Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.

Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.


ПОВЕДІНКА УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВПід час перерви учень зобов'язаний:
- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
- вийти з класу;
- учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;
- підкорятися вимогам чергового вчителя по поверху;
- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами закладу учні вітаються і звільняють дорогу;
- учням забороняється входити до вчительської без дозволу;
- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.
під Час перви — особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.
Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по закладі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки 4. Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.Під час перерв забороняється бігати по закладі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями і іншими предметами, застосовувати фізичну силу.У закладі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.На перервах учні можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.


Пропуск занятьУчні не пропускають уроки без поважних на те причин.Учень, який був відсутній у гімназії з причин хвороби має обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.Якщо учень неспроможний відвідувати гімназії в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини протягом навчального року розглядатиметься доцільність вживання додаткових соціальних заходів.Не дозволено приносити до гімназії. Не дозволено приносити до гімназії небезпечні речі: піротехнічні вироби, спортивне знаряддя, шкідливі речовини, напої, торти та продукти харчування не для особистого вживання.Спортивне знаряддя (ролики, скейти, велосипеди, тощо) не можна використовувати на території гімназії. Учням не дозволено приводити тварин.

Персональні ґаджети


Учні несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів. Їх потрібно вимкнути, сховати та не користуватися ними під час уроків

Матеріальна відповідальність


Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна їх дитиною.
Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, гімназія не несе відповідальності, але часто речі знаходяться, і в такому випадку їх можна забрати у чергового вчиткеля чи адміністрації гімназії.

Порушення


Будучи зарахованими до Дунковицької гімназії, учні та батьки погоджуються виконувати правила та підтверджують розуміння їх важливості. І діти, і дорослі є відповідальними за їх (не)виконання.

Незначні порушення


Незначні порушення — це ті, які не несуть небезпеки для життя і здоров’я, але негативно впливають на атмосферу в класі та гімназії:
порушення шкільних правилзнущання, приниженняглузування, ненормативна лексикажбурляння предметами,грубість, агресивна поведінканеповага, обман, фальсифікація, плагіатзухвала поведінкаопір педагогамнецільове використання електроніки, комп’ютерів, Інтернетзневага учнівських обов’язківнедотримання правил безпеки.
Можливі наслідки незначних порушень. (Навчання відповідальності за свої дії. Навчання альтернативному вибору, який матиме позитивні результати. Написання пояснювальної записки . Виховна розмова з класним керівником, учителем. Написання листа-вибачення. Перерозподіл привілеїв. Спілкування з батьками по телефону, листуванням або персональна зустріч. Консультація шкільного психолога. Зустріч учня з директором.)

ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ


Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.
Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ


У заклад учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу - діловий, класичний. Для уроків фізичної культури обов’язкова спеціальна форма.
Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.
Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
Знаходитися у закладі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.
На вечори, концерти учні вибирають одяг по рекомендації батьків та на свій розсуд.

ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І у гімназії


Черговий по класу учень під час перерви має перевірити класне приміщення, підготувати дошку, забезпечити порядок у класі.
Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у класному приміщенні.
Черговий клас по гімназії має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування триває один навчальний 1 раз на тиждень протягом робочого дня.
Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком, за виконанням всіма учнями цих правил.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ


Учні не мають права під час знаходження на території закладу і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.
За порушення цих Правил та Статуту закладу учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;
- виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики;
- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.
Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів закладу і є обов’язковими для виконання на всій території гімназії, а також під час усіх заходів, що проводяться закладом.
Кiлькiсть переглядiв: 257

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.