День Незалежності України

День Незалежності



У вівторок, 24 серпня, українці відзначають День Незалежності.

До Дня Незалежності України в Дунковицькій гімназії були проведені такі заходи:

1. Вивішування Державного Прапора України на будівлі школи

2. Проведення віртуальних виставок малюнків та фотографій "Моя Україна - єдина та вільна"

3. Фото челендж (хештег #30РоківНезалежнійУкраїніДунковицькаГімназія).
4. Перегляд відео "Трохи історії. Чи знали ви це про Україну?"; "Цікаві факти про Україну ";
5. Цікава вікторина "Як добре ви знаєте Україну";
6.Віртуальна подорож визначними місцями України "Україна вражає";
7. Віртуальний квест "Що ти знаєш про свою незалежність? "

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус Української держави.

До своєї незалежності Україна йшла довгим шляхом. Історія формування української держави має тисячолітню традицію. Її початком є існування княжої Антської держави, державного об’єднання полян Русі, згодом об’єднання Руської держави з центром у Києві. З розпадом Київської держави традиції державності перейшли до Галицько-Волинського князівства. Далі було Литовсько-Руське велике князівство, у складі якого Київська і Волинська землі користувалися значною автономією.

У XVII столітті на території сучасної України починає формуватися Козацька держава. Понад сто років козаки боролися за незалежність України, але досягти її їм так і не вдалося. У XVIII столітті український народ втратив свою державність та опинився у межах двох імперій - Російської та Австрійської на наступних двісті років.
У XIX - на поч. XX ст. зароджується і розвивається український національний рух, який привів до Української революції 1917-1921 pр. та відродження української державності. Формується Центральна Рада, яка своїм ІІІ Універсалом проголошує про створення Української Народної Республіки, а IV Універсалом оголошує незалежність УНР. У 1919 році Акт Злуки засвідчив соборність українських земель. Однак УНР, як держава, проіснувала недовго. Український народ втратив шанс мати власну державу до кінця ХХ століття.
Після серпневого путчу в Москві, виходячи з тієї небезпеки, яка нависла над Україною та продовжуючи тисячолітню традицію державотворення, 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради республіки проголосила незалежність України та створення самостійної держави – України.
Це означало, що Українська держава має свою неподільну й недоторканну територію, на якій діють виключно Конституція і закони України. Вона сама здійснює захист і охорону своєї державності, гарантує всім своїм громадянам права і свободи, виключно сама розпоряджається своїми природними багатствами, самостійно веде свою економіку, має свою валютно-фінансову систему і грошову одиницю, сама проводить міжнародну політику і встановлює рівноправні стосунки з сусідами, сама розвиває науку, освіту, культуру.
Наприкінці 1991 року Україна з усіх формальних точок зору перетворилася на незалежну державу, яку в цьому статусі в досить короткий термін визнало світове співтовариство. Повну державну незалежністьУкраїназдобула після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловилися 90,32% громадян. Схваливши на всеукраїнському референдумі Акт проголошення незалежності України, народ надав цьому документу реальної сили та започаткував новий етап розвитку історії нашої держави.
Колектив Міністерства у справах ветеранів вітає українців з Днем Незалежності та дякує усім захисникам Вітчизни. Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у привітанні Мінветеранів уФейсбуці.
“На жаль, ми продовжуємо платити за свою Незалежність надзвичайно високу ціну. Щира вдячність за це кожному, хто взяв до рук зброю і пішов захищати країну на війну. Величезна шана тим, хто втратив у боротьбі за незалежність здоров’я та найдорожче – своїх близьких та рідних”, - йдеться у повідомленні.
У відомстві наголошують про необхідність підтримати воїнів, які у ці хвилини перебувають на передовій і продовжують боронити нашу землю від ворога.
МКІП презентує айдентику до святкування 30-ї річниці Незалежності України - Черкаська обласна державна адміністрація
Кiлькiсть переглядiв: 63

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.