2017 році Японія і Україна відмічають 25 річницю встановлення дипломатичних відносин. З цієї нагоди упродовж року в Україні проходитимуть різноманітні культурні заходи. Ми сподіваємось, що ці заходи сприятимуть подальшому розвитку японсько-українських двосторонніх відносин.
Останнім часом одним з найкрупніших іноземних інвесторів в Україні є Японія.Саме тому окрім офіціальних візитів президента України, було 2017 рік оголошено роком Японії в Україні.Це рішення направлено на укріплення стосунків між державами та зміцнення стосунків у економічному та політичному секторі. Така позиція президента України призведе до збільшення кількості візитів представників Японії в нашій країні та збільшення іноземних інвестицій в економіку.Звичайно, після історії з інвестиціями японського уряду, які біли витрачені невідомо куди, доведеться постаратися, щоб повернути впевненість вкладників в честності українських урядовців, проте якщо наступний 2017 рік буде роком Японії в Україні, це зможе так чи інакше запевнити японців в повазі українців до їх держави та, зокрема, до їх коштів.
Указ Президента України "Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні"
НАКАЗ Від 1 лютого 2017 року № 14-Б Про відзначення Року Японії в Україні
Про Японію - країну, де сходить сонце.
До вашої уваги інформація про надзвичайно цікаву та екзотичну країну. Японія - країна без перебільшення унікальна.Японія – це країна хмарочосів і найдавніших храмів, гейш і сакури, супертехніки і чайних церемоній.Нанотехнології тут дивовижним чином поєднуються зі стародавніми традиціями, деякі звичаї діють нарівні з законами.
Офіційна назва Японії – «Нікон коку» чи «Ніппон коку». Японія – остання країна в світі, що формально зберегла титул Імперії. Японська імператорська династія ніколи не переривалася. Правлячий сьогодні імператор Акіхіто прямий нащадок першого імператора Дзімму, що заснував Японію в 711 році до нашої ери.Імператор виконує символічну функцію єдності народу і держави. Всі закони приймає двопалатний парламент Японії. Цікавий факт, що Японію часто називають країно, де сходить . Існує дві версії, чому її так називають: у першій викладається про те, що вона є самою східною країною світу, отже, сонце у них сходить в першу чергу. Інша версія носить поетичний характер, але вона також має право на життя. Суть цієї версії така: на японській мові слово «Японія» складається з двох ієрогліфів, які позначають корінь (початок, основа) і сонце. Дослівно це звучить як «початок сонця» або схід сонця. За конституцією у Японії немає і не може бути армії. Бої сумо є національним видом спорту в Японії, але у глядачів більшою популярністю користується бейсбол. Є чотири різних системи письма в Японії: ромадзі, катакана, хирагана і ієрогліфи. Цікавий факт, що найбільш популярною формою поезії в Японії є "хоку", вона складається тільки з 3 рядків. Найпопулярнішим продуктом харчування є рис. Він входить в раціон кожного жителя Японії. Як правило, його в різних стравах їдять як на сніданок, так і на обід і вечерю. Якщо під час розмови японець киває Вам головою, це ще не означає, що він з вами згоден, це просто означає "я вас уважно слухаю і розумію" У японських селах немає ніякої необхідності посилати запрошення на весілля або похорони. Подібні події вважаються громадськими, тому усе село допомагає в приготуванні їжі і підготовці необхідних деталей заходу
Цікаві факти про Японію.
1.Японці дуже поважають тих, хто може сказати їхньою мовою хоча б дві фрази. Вони вважають, що вивчити її нереально.
3. Напевно, правильним харчуванням можна пояснити той факт, що тут дуже рідко побачиш японку із зайвою вагою.
5. У Японії дуже чесні люди. Якщо ви загубили гаманець у метро, 90% імовірності, що його здадуть у бюро знахідок.
5. Під час землетрусів у Японії не буває мародерства.
10. У японських сім'ях абсолютно нормальна ситуація, коли брат із сестрою взагалі не розмовляють, навіть не знають номерів мобільних телефонів одне одного.
12.Японці - божевільні трудоголіки. Можуть запросто працювати 15-18 годин на день без перерви на обід.
13. Приходити на роботу вчасно в Японії вважається поганим тоном. На місці треба бути хоча б на півгодини раніше.
15.У японців дуже низькі пенсії. Максимальна соціальна виплата бідним старим становить десь 300 доларів. Передбачається, що кожен японець сам повинен подбати про свою старість.
16. У північних містах Японії всі тротуари з підігрівом, тому тут ніколи не буває ожеледиці.
17. У Японії на вулицях можна побачити вази з парасольками. Якщо починається дощ, можете взяти будь-яку, а потім, коли дощ закінчується, ставите в найближчу вазу.
20. Кожен другий японець чудово малює й непогано співає. Частково це результат системи виховання дітей - їх спершу вчать малювати і співати, а потім говорити й писати.
21.У Японії навчальний рік починається першого квітня. До речі, в японській мові в місяців немає назв, замість цього вони позначаються порядковими номерами.Рівень грамотності становить майже 100%.
Коментарi